Czy warto kupować w Chinach?

Rozmawiając z kimś o zakupach w chinach w 100% pada pytanie „czy warto kupować w Chinach?” odpowiedź jest oczywista – warto. Zapewne wielu z Was w tym momencie zastanawia się jak to możliwe że zakupy w tak odległym kraju mogą się opłacić przeciętnemu kowalskiemu skoro przesyłki w Polsce zaczynają się od blisko 10zł. Okazuje się że Chińskie allegro oferuje przesyłki for free czyli za darmo. Sam się zastanawiam jak zakupiony towar przebędzie tysiące km i trafi do nas a jego cena może nie przekroczyć 3zł! Jednak ta kwestia nas nie dotyczy, nas interesuj tylko jak możemy zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się pełnowartościowym towarem takim jaki możemy kupić w sklepie za który zapłacimy o 50% czy 70% mniej. Uważam że jest to duża obniżka cen i warto poświecić kilka minut gdy zaoszczędzimy więcej niż przeciętny obywatel.

Powyższe pokazuje ile zarabiają pośrednicy, oraz to ile możesz dzięki tej stronie zaoszczędzić. Tylko od nas samych zależy czy damy zarobić pośrednikom po to żeby poświecić czas żeby iść do sklepu i kupić ten sam towar dużo drożej. Jeśli należysz do grona osób które na brak gotówki nie narzekają to pewnie zainteresuje Cię dostępność towarów jakich w europie nie znajdziesz. Strony które sam polecam, przetestowałem i zrobiłem własnoręcznie zdjęcia paczek jakie otrzymałem z Azji. Na tych stronach spotykałem wiele produktów których próżno szukać w naszych sklepach czy na Allegro lub innym portalu aukcyjnym. Prawda jest taka że Chiny to jedna wielka fabryka która produkuje towar dla całego świata więc ma też największy wybór, a przecież o to nam chodzi. Nikt nie chce mieć do wyboru produktu A lub produktu A tylko co najmniej dwa lub więcej produktów zbliżonych żeby można było zdecydować się na taki który w danym przypadku jest dla nas najodpowiedniejszy.

Tak więc zachęcam do odpowiedzi na pytanie Czy warto kupować w Chinach?, ja uważam że tak i będę kupował nadal, jeśli jesteś takiego samego zdania to zachęcam Cię do przeczytania artykułu o tym jak zacząć kupować w Chinach.